Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Funkcjonariusze NOSG zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów.

  • 5.12.2017, 12:42
Funkcjonariusze NOSG zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów.
W ubiegłą środę (29 listopada br.) funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na terenie powiatu bydgoskiego ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. W trakcie przeszukania zabezpieczono gotowe papierosy i półprodukty o szacunkowej wartości ponad 1,2 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano pięciu członków grupy przestępczej.

Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy z Placówki NOSG w Hrebennem przy wsparciu bydgoskiej Placówki Straży Granicznej oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, udało się zlokalizować i zlikwidować profesjonalnie wyposażoną fabrykę produkującą na dużą skalę nielegalne papierosy. Na miejscu zatrzymano pięciu obywateli RP, którzy byli zaangażowani w ten przestępczy proceder.  Do produkcji papierosów wykorzystywali oni dwie linie produkcyjne składające się z zespołu maszyn służących do przetwarzania liści tytoniowych na krajankę tytoniową oraz maszynę służącą do produkcji papierosów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli gotowe już papierosy z napisami znanych na polskim rynku marek, suszone liście tytoniowe, krajankę tytoniową oraz inne półprodukty (filtry, owijki, aromaty itp.) o szacunkowej wartości ponad 1,2 miliona złotych.

Czynności procesowe w sprawie prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe