Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Alergia skórna – jak sobie z nią radzić?

  • 16.11.2017, 15:13 (aktualizacja 16.11.2017 15:44)
  • Grupa Tipmedia
Alergia skórna – jak sobie z nią radzić?
Alergia skórna to problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Wzrost ilości występujących w środowisku alergenów znacząco przyczynia się do rosnącej w zatrważającym tempie liczby zachorowań na alergiczne choroby dermatologiczne. Co gorsze alergie skórne w znacznym stopniu dotyczą dzieci.

Pierwsze symptomy uczulenia można zaobserwować już o noworodków i niemowląt. Świąd, wysypka, obrzęk i zaczerwienienie to jedne z wielu objawów, z jakimi muszą radzić sobie osoby cierpiące na alergię skórną. Bez wątpienia uczulenie jest uciążliwym kłopotem, z którym można jednak skutecznie walczyć, o czym można dowiedzieć się odwiedzając portal http://alergiko.pl/alergiczne-testy-skorne-sprawdz-kiedy-warto-je-wykonac/.

Skąd bierze się alergia skórna – czyli mechanizm powstawania alergii

Alergia skórna jest spowodowana nadwrażliwością organizmu na określone antygeny, które w normalnych warunkach nie są szkodliwe do ustroju. Wskutek kontaktu z czynnikiem uczulającym ustrój człowieka reaguje w nieprawidłowy sposób, produkując zwiększoną liczbę przeciwciał typu IgE. Przeciwciała te łączą się ze swoistym antygenem, a następnie uruchamiają kaskadę rekcji prowadzących do ich zniszczenia. W skutego tego dochodzi do uwolnienia wielu mediatorów stanu zapalnego, w tym między innymi histaminy, która bezpośrednio odpowiedzialna jest za powstanie typowych objawów alergii, jak np. kataru, wysypki, obrzęku czy łzawienia, więcej czytaj na Alergiko.pl.

W przypadku chorób dermatologicznych nie bez znaczenia pozostaje także aspekt genetyczny. Bowiem predyspozycje do rozwoju alergii mogą być przekazywane dziedzicznie, o czym świadczy choćby fakt występowania rodzinnie określonych typów alergii.

Alergia objawy skórne

Objawy alergii skórnej to przede wszystkim wyprysk alergiczny, potocznie określany jako wysypka. Wyprysk może mieć różną postać od drobnych grudek, poprzez bąble z płynem surowiczym, a skończywszy na rozległych plackowatych zmianach. Skóra objęta odczynem alergicznym zazwyczaj jest czerwona, obrzęknięta i sucha. Bardzo często obserwuje się także wzrost ciepłoty ciała w obrębie wyprysku. Więcej informacji na temat objawów alergii skórnych można znaleźć na stronie http://alergiko.pl/alergie-skorne/.

Objawy alergii skórnej, a szczególnie alergia skórna na twarzy, są bardzo uciążliwe i znacząco pogarszają komfort życia. Dlatego też choroby alergiczne uznawane są za choroby przewlekłe. Stosując odpowiedniego leczenie, pielęgnację oraz wprowadzając zmiany stylu życia i modyfikację diety można w znacznym stopniu złagodzić lub całkowicie wyeliminować uporczywe dolegliwości związane z alergią skórną.

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe