Poniedziałek, 25.06.2018, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Aleksander Pietrzak razy dwa równa się DKF REWERS

  • 13.11.2017, 10:51 (aktualizacja 18.12.2017 08:21)
  • DSO
Aleksander Pietrzak razy dwa równa się DKF REWERS
Najbliższe spotkanie w DKF REWERS to ponowna odsłona twórczości młodego i niezwykle zdolnego reżysera, Aleksandra Pietrzaka, którego filmy krótkometrażowe zdobywają nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Jako pierwszy, przypomnimy sobie jego dyplomowy film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła”, który już oglądaliśmy podczas jesiennego spotkania w 2014 roku, a zaraz po nim najnowszy krótkometrażowy film o zbliżonej tematyce - "Ja i mój tata".

Dwa seanse filmowe już w kolejny czwartek 23.11.2017 o godz.: 18:00 w CKF ZORZA.

Po projekcjach spotkanie z twórcą.

Aleksander Pietrzak, urodzony w Płocku Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu oraz Warszawskiej Szkoły Fimowej na wydziale reżyserii filmowej oraz student UW wydziału Artes Liberales. Jego dyplomowy film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” był pokazywany oraz zdobył wiele nagród w kraju jak i za granicą.

Zapraszamy w świat stosunków rodzinnych pokazanych przez pryzmat relacji ojca i syna, które są główną osią obydwu filmów.

Mocna kawa wcale nie jest taka zła (2014)
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

Ja i mój tata (2017)
Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą się chorobę Alzhaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, z którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe