Wtorek, 25.09.2018, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Systemy informatyczne, które pomagają zarządzać przedsiębiorstwem

  • 3.11.2017, 09:52 (aktualizacja 31.01.2018 08:58)
  • artykuł partnera
Systemy informatyczne, które pomagają zarządzać przedsiębiorstwem
System informatyczny to zbiór elementów, do przetwarzania danych za pomocą komputera. Obecnie firmy stosują coraz bardziej zaawansowane systemy IT, w celu skuteczniejszego zarządzania przedsiębiorstwem. Wspomniany system może składać się z aplikacji lub stanowić całość. Najpopularniejszymi systemami IT w firmach są: ERP i CRM.

Czym jest CRM i ERP?

CRM to system, który służy do zarządzania relacjami z klientem. Ma on na celu nawiązywanie nowych kontaktów, poprawienie jakości relacji z dotychczasowymi odbiorcami i tworzenie właściwej strategii marketingowej dla firmy.

ERP jest systemem planowania zasobów firmy, może składać się z wielu modułów, gdzie jednym z nich będzie CRM. Poza tym w skład ERP mogą wchodzić programy do księgowania, zarządzania sprzedażą, projektami, produkcją czy magazynem. W każdym przedsiębiorstwie ERP wygląda inaczej, bo aplikacje dostosowane są do charakteru i potrzeb firmy.

Zalety korzystania z systemów IT

Główną zaletą systemów informatycznych jest optymalizacja procesów i działań wewnątrz firmy. Bardzo pomocne i coraz częściej wykorzystywane są systemy IT w obszarze logistyki. Pomagają one lepiej wykorzystać przestrzeń magazynową, skracają czas komplementacji i zmniejszają ilość dokumentów papierowych. Postępująca automatyzacja niewątpliwie przyspiesza i ułatwia pracę. Systemy informatyczne oferowane na rynku niejednokrotnie same generują odpowiednie dokumenty dla klienta, wystawiają faktury i windykują należności.       

Gdzie szukać odpowiednich systemów informatycznych?

Na rynku coraz więcej firm oferuje rozwiązania IT dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Przykładem może być symbiozait.pl, który jest specjalistą w dziedzinie IT od blisko 20 lat. Posiada on tak szeroki zakres usług, że może być nieocenionym wsparciem, dla każdego przedsiębiorstwa. Oferta Symbioza.IT dotyczy nie tylko systemów IT, ale również wszelkiego rodzaju rozwiązań informatycznych, które usprawnią pracę firmy i pozwolą być lepszym na rynku. Przykładowo Symbioza.IT ma do zaoferowania oprogramowanie do zarządzania wydrukami, usługę chmury obliczeniowej, ochronę antywirusową czy konsultacje IT. Wystarczy zdefiniować potrzeby swojej firmy, a specjaliści znajdą rozwiązanie! 

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe