Wtorek, 25.09.2018, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Zdaniem resortu PD Co nie wykonała wszystkich koniecznych odwiertów. Co dalej z kopalnią Jan Karski?

  • 11.10.2017, 10:11 (aktualizacja 12.10.2017 14:02)
  • DSO
Zdaniem resortu PD Co nie wykonała wszystkich koniecznych odwiertów. Co dalej z kopalnią Jan Karski?
Ministerstwo Środowiska ma kolejne zastrzeżenia co do spółki Prairie Mining, która ma plany budowy kopalni w naszym regionie. Jednocześnie dodaje, że w województwie lubelskim powinna powstać kolejna kopalnia - i to pilnie.

Resort Środowiska przekonuje, że zależna od Prairie spółka PD Co nie wykonała wszystkich koniecznych odwiertów i w efekcie zrealizowała tylko 30% zobowiązań koncesyjnych. Z tej wypowiedzi wynika, że spółka ma obowiązek wykonania aż 23 odwiertów. Tymczasem okazuje się, że te odwierty dotyczą nie tylko złoża Lublin, ale także sąsiadującego pola Sawin Zachód, gdzie spółka nie uzyskała jeszcze nawet prawa do wszystkich wierceń. Ministerstwo dodaje, że jest przychylne działaniom inwestycyjnym każdego przedsiębiorcy gotowego na budowę kopalni węgla kamiennego w Polsce, bez względu na udział kapitału zagranicznego. Jednocześnie podkreśla, że procent wykonania zobowiązań koncesyjnych jest jednym z mierników wiarygodności inwestora.

Z kolei Zarząd Prairie wraz z chińskim partnerem kończy prace nad bankowym studium wykonalności projektu, które ma stanowić podstawę do uruchomienia finansowania budowy kopalni przez chińskie instytucje finansowe. Efekty poznamy jeszcze w tym miesiącu. Inwestycja pochłonie 2,5 miliarda złotych. Budową kopalni w naszym regionie interesowała się jeszcze inna spółka, która wykonała jak dotąd siedem z dziewięciu zaplanowanych otworów wiertniczych i rozpoczęła prace związane z kolejnymi wierceniami. Jednak firma zrezygnowała z tego pomysłu.

Wkrótce przedstawimy stanowisko spółki Prairie Mining.

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe