Niedziela, 24.06.2018, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

PTTK zaprasza na 51. Rajd Kościuszkowski

  • 3.10.2017, 10:00 (aktualizacja 05.10.2017 10:31)
  • DSO
PTTK zaprasza na 51. Rajd Kościuszkowski
PTTK oddział Chełm wraz ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta, Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Kołem Łowieckim "Krogulec" i Nadleśnictwem Strzelce zapraszają 21 października na 51. Rajd Kościuszkowski z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki oraz 65-lecia Koła Łowieckiego "Krogulec" w Lublinie.

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Kościuszko – Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej i przywódca ogólnonarodowego powstania – insurekcji kościuszkowskiej, to polski i amerykański generał, niezłomny bojownik w walkach o niepodległość. 

Jak czytamy w uchwale Senatu RP: „Ideały i dokonania Tadeusza Kościuszki przynoszą zaszczyt nie tylko narodowi polskiemu, ale i całej ludzkości, gdyż przyczynił się on do uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone, za co otrzymał z rąk Jerzego Waszyngtona amerykański Order Cyncynata i do dziś jest honorowany przez naród amerykański. Wielkość i dziejowe zasługi Kościuszki doceniła Konferencja Generalna UNESCO, która w listopadzie 2015 roku podjęła uchwałę, na podstawie której obchody 200-lecia zgonu Kościuszki będą się odbywać pod patronatem UNESCO”.

W związku z obchodami 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki PTTK Chełm zaprasza na 51. Rajd Kościuszkowski.

Informacje i zgłoszenia w biurze Oddziału PTTK w Chełmie, ul. Narutowicza 14, w każdą środę w godzinach 16.30 - 17.30. Kontakt telefoniczny: 600 419 664
Zapisy na rajd przyjmowane będą w biurze Oddziału PTTK do 18 października br.


TRASY RAJDU:
1. TRASA PIESZA :
Zbiórka 21 października (sobota) br. o godz. 8.00 na parkingu przy Parku Miejskim. Przejazd autokarem trasą: Chełm – Białopole – Maziarnia Strzelecka (zwiedzanie szkółki leśnej i pałacu myśliwskiego Zamoyskich z 1903 r.). Przejście piesze trasą: Maziarnia Strzelecka – Ścieżka dydaktyczna „Lasy Strzeleckie” - rezerwat „Siedliszcze” - Siedliszcze (Jesion Profesora Janusza Janeckiego) (ok. 12 km).
Przejazd autokarem trasą: Siedliszcze – Dubienka – Uchańka (zwiedzanie kopca Tadeusza Kościuszki) - Stanisławówka (Domek Myśliwski, ognisko i poczęstunek, konkurs krajoznawczy). Przejazd autokarem trasą: Stanisłąwówka – Dorohusk – Chełm
Planowane zakończenie imprezy ok. 20.00                                                                                                   
Ilość punktów do OTP – 15
2. TRASA KOLARSKA – Dowolna (spotkanie przy ognisku w Stanisławówce)

Zapraszamy!

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe