Wtorek, 25.09.2018, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Smaki Ziemi Krasnostawskiej

  • 15.09.2017, 10:04
  • DSO
Smaki Ziemi Krasnostawskiej inf. prasowa
Lokalna Grupa Działania ,,Krasnystaw Plus” oraz Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w imprezie ,,SMAKI ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ”. Będzie to spotkanie promujące Dziedzictwo Kulinarne Regionu Krasnostawskiego z potańcówką ,,Krasna Cafe na Ludowo”. Impreza odbędzie się 23 września 2017 r. w godz. 15:00-18:00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie.

W programie spotkania:

- prezentacja i promocja produktów lokalnych z Regionu Krasnostawskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

- degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Krasnostawskiego

- prezentacja i promocja wspólnej marki lokalnej ,,Krasna Chata”

- prezentacja publikacji ,,Smaki Ziemi Krasnostawskiej” – przewodnika po regionalnych potrawach zachęcającego do wizyty i poznania dziedzictwa kulinarnego Regionu Krasnostawskiego.

- zabawa taneczna, w której wystąpią:

- Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Siedliszczanki” z Siedlisk, godz. 15:00

- Ludowy Zespół Śpiewaczy ,,Fajsławiczanki” z Fajsławic, godz. 15:30

- Kapela ,,Uroczysko” z KDK pod kierownictwem Jana Sypetkowskiego, godz. 16:00

- Kapela Ludowa z Gorzkowa pod kierownictwem Dariusza Polichy, godz. 17:00

Podczas potańcówki kapele zagrają melodie ludowe oraz biesiadne z Lubelszczyzny i innych regionów Polski, a organizatorzy poprowadzą kilka ludowych zabaw i konkursów.

Wstęp wolny.

Impreza będzie swoistym ciągiem dalszym „Słowiańskiego pożegnania lata”, które rozpocznie się o godz. 11:00 na boisku SOS-W.

dso_

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe