Piątek, 17.08.2018, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Przejście graniczne Zbereże - Adamczuki już za trzy lata?

  • 13.09.2017, 13:07
  • DSO
Przejście graniczne Zbereże - Adamczuki już za trzy lata? Radio BonTon
Pojawiły się szanse na to, że przejście graniczne Zbereże-Adamczuki wreszcie powstanie.

O szczegółach mówi Adam Panasiuk, wicestarosta powiatu włodawskiego:

Cały projekt stworzenia kurortu planowany jest na rok 2020 i ma trzy filary. Pierwszym filarem jest budowa przejścia granicznego Zbereże-Adamczuki, kolejny, już dopięty to kanalizacja jeziora Świtaź w ramach wspólnego projektu transgranicznego i ostatnim elementem, który już został wpisany do budżetu państwowego jest budowa 25-kilometrowego odcinka drogi łączącej jeziora Szackie i Świtaź z drogą międzynarodową Lublin-Chełm-Kowel- Łuck. Strona ukraińska wystąpiła również o przygotowanie spotkania ze stroną polską w sprawie budowy przejść - odbędzie się ono 5 i 6 października w Warszawie.

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 14.09.2017, 21:39
Dziaowina jaka była na dniach tak zwanych dniach "dobrosąsiedztwa" strata czasu na takie imprezy opieszałość pograniczników to tragedia.
Anonim
Anonim 14.09.2017, 19:47
Fajnie bedziemy mieli blisko nad jezioro ???? ulatwi to również handel miedzy państwami

Pozostałe