Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej "Kresowe Smaki i Talenty"

  • 11.08.2017, 10:49
  • DSO
Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej "Kresowe Smaki i Talenty" super tydzień chełmski
Przez pięć kolejnych lat SUPERgospodynie z całego regionu spotykały się w Chełmie, ale w tym roku Festiwal Kresowe Smaki i Talenty przenosi się do Włodawy. Zapraszamy 26 sierpnia na przysmaki regionalnej kuchni kresowej i wielki piknik rodzinny.

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Razem na Kresach" i redakcja Super Tygodnia Chełmskiego postanowiły, że pięć kolejnych edycji Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty odbędzie się w innych miastach regionu. Pomysł podchwyciły władze powiatu włodawskiego i miasta Włodawa.

- Cieszymy się bardzo z tego zaproszenia do Włodawy - mówi Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia i jednocześnie prezes stowarzyszenia. - Starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński z wielkim entuzjazmem podeszli do tematu. Zaoferowali pomoc w organizacji imprezy, a to bardzo dużo, ponieważ festiwal z roku na rok się rozrasta, przybywa uczestników i wystawców. Mamy nadzieję, że będzie to także atrakcyjne wydarzenie dla wczasowiczów przebywających w tym czasie nad Jeziorem Białym czy Glinki.

Organizatorzy już zapraszają do udziału w festiwalu koła gospodyń, stowarzyszenia kobiece, zespoły oraz wystawców i twórców ludowych. Impreza odbędzie się w centrum Włodawy.

- Przy Czworoboku rozstawione zostaną stoiska gospodyń, które będą miały okazję zaprezentować nie tylko swoje popisowe dania, ale także talenty artystyczne, ozdabiając stoisko. Przeprowadzimy konkurs kulinarny "Kresowe smaki", w którym jurorzy ocenią potrawy i przyznają nagrody w kategoriach: nalewki, sałatki, ciasta, pasztety, mięsa, przetwory lata-marynaty. Ponadto jurorzy wyróżnią najpiękniejsze stoisko - dodaje redaktor Jaroszczuk.

Na scenie będą mogły zaprezentować się nie tylko zespoły zgłoszone do konkursu "Kresowe talenty", ale także artyści zainteresowani występem na festiwalu. Przewidziany jest także wieczorny koncert gwiazdy, a będzie to zespół RICCO.

Do 15 sierpnia czekamy na zgłoszenia pod nr tel. 82 565-27-05.

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe