Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Znamy wyniki badań wody w Zalewie Żółtańce!

Znamy wyniki badań wody w Zalewie Żółtańce! Urząd Gminy Chełm
Znamy już oficjalne wyniki badań wody w Zalewie Żółtańce. Chełmski sanepid nie wykrył tam żadnych problemów z czystością wody. Na miejscu nie zaobserwowano także żadnych wykwitów sinic, ani innych roślin lub bakterii, które mogłyby sprawić problemy mieszkańcom.

W innym dokumencie, aktualnym na dzień 1.08, czytamy, że wszystkie miejsca wykorzystywane do kąpieli w okolicach Chełma - zostały pozytywnie zaopiniowane przez sanepid. Woda nigdzie nie wykazuje groźnych cech.

.
Przypomnijmy, że według Urzędu Gminy Chełm - problemy zdrowotne, na które skarżą się odpoczywający nad wodą w Żółtańcach powoduje roślinność na dnie akwenu. 

Każdego dnia, pracujący tam ratownicy wodni obchodzą jezioro i kontrolują sytuację. Według gminy - plamy na skórze, które w ostatnich dniach pojawiły się u osób wchodzących do wody w Żółtańcach, nie są spowodowane przez sinice, a przez roślinność, lub tzw. pokrzywkę wodną - czyli alergię na wodę, a raczej na alergeny, które w niej krążą.

W międzyczasie - sprawdziliśmy sytuację na chełmskich Gliniankach. O tej porze jest tam lekko ponad 100 osób, czyli mniej więcej tak, jak przeciętnie w słoneczny dzień. Na problemy skórne i na jakość wody nie ma żadnych skarg.

 

Czytaj także: Sinice w zalewie Żółtańce? Sprawę bada chełmski sanepid.

Bartłomiej Ważny
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe