Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Dzień Bezpiecznego Pasażera” w Chełmie

  • 10.08.2017, 10:34
  • DSO
„Dzień Bezpiecznego Pasażera” w Chełmie stock
Dzień 12 sierpnia b. r. został ogłoszony ogólnopolskim „Dniem Bezpiecznego Pasażera”. Akcja ta organizowana jest w ramach kampanii pod nazwą „Moje życie należy do ciebie” i jest nakierowana w głównej mierze na bezpieczeństwo pasażerów.

W dniu 12 sierpnia 2017 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chełmskiej Policji włączają się do realizacji zadań wynikających z akcji „Dzień Bezpiecznego Pasażera”. Działania te podejmowane będą na drogach na terenie powiatu chełmskiego. W ramach działań policjanci będą dokonywali kontroli drogowych, w trakcie których będą sprawdzali sposób przewożenia dzieci oraz dorosłych pasażerów. Kontrolowane będą zarówno pojazdy osobowe, jak też motocykle. Policjanci sprawdzą, czy użytkownicy chełmskich dróg przewożą dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach do tego służących. W ramach akcji policjanci będą kontrolowali również drogi będące szczególnie uczęszczane w trakcie wakacji i służące do dotarcia do miejsc atrakcyjnych w czasie letniego wypoczynku.

Policja apeluje do kierowców, aby przewozili pasażerów w sposób bezpieczny, rozsądny i zgodny z przepisami, ponieważ są odpowiedzialni za ich zdrowie i życie. Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu, pod żadnym pozorem nie wolno go lekceważyć.

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe