Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

"Nikt Wam nie kazał kupować tu mieszkań", czyli prywatne przedszkole kością niezgody na osiedlu Słoneczne

  • 9.08.2017, 14:11 (aktualizacja 11.08.2017 10:47)
  • DSO
"Nikt Wam nie kazał kupować tu mieszkań", czyli prywatne przedszkole kością niezgody na osiedlu Słoneczne stock
Na parterze bloku przy Szymanowskiego 8, powstaje nowe, prywatne przedszkole, dla około 40 dzieci. Problem w tym, że wcześniej nikt nie pytał mieszkańców o opinię na temat takiej inwestycji.

Wyobraźcie sobie, że siedzicie spokojnie w pokoju, czytając książkę, a tu nagle...

To nagranie, które nasz rozmówca - jeden z lokatorów z bloku przy ulicy Szymanowskiego, nagrał w swoim domu. Tak głośny jest remont lokalu, położonego bezpośrednio pod jego mieszkaniem.

Na parterze bloku przy Szymanowskiego 8, powstaje nowe, prywatne przedszkole, dla około 40-stu dzieci. Problem w tym, wcześniej - nikt nie pytał mieszkańców o opinię na temat takiej inwestycji.

Tak w rozmowie z naszym dziennikarzem, relacjonował swój problem lokator z osiedla Słoneczne.

Budynek przy Szymanowskiego 8 należy do Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W ubiegłym tygodniu, odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie budującego się przedszkola. Pojawiło się na nim około 20-stu osób. To, co usłyszeli tam mieszkańcy ze strony inwestora - może szokować.

Nasz rozmówca interweniował w tej sprawie zarówno w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jak i w Urzędzie Miasta. Jak te instytucje zareagowały na problem przy Szymanowskiego?

Oficjalne stanowisko Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w tej sprawie czytamy w piśmie, podpisanym przez władze ChSM-u.
Spółdzielnia nie wyrażała zgody na zmianę sposobu użytkowania lokalu, z handlowo-usługowego na inną działalność, w tym przypadku - przedszkolną. Jednocześnie władze ChSM-u informują, że organem właściwym w ewentualnej zmianie sposobu użytkowania lokalu jest Urząd Miasta Chełm.

Na początku lipca, do magistratu wpłynęło co prawda pismo, w którym inwestor zgłasza zmianę sposobu użytkowania lokalu. Ratusz odpowiedział, że w takim razie - przedsiębiorca musi uzupełnić brakujące dokumenty, m. in. o odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, kopię umowy najmu lokalu oraz prawidłowo wypełniony wniosek oraz oświadczenie o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane. Po kilku dniach - inwestor wycofał swój wniosek w tej sprawie.
Ratusz zaznacza, że jeśli - tak jak twierdzi nasz rozmówca - przedsiębiorca prowadzi już roboty budowlane, to organem właściwym do zbadania ich legalności jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Miasta Chełm.
I tu, jak na razie - sprawa utknęła, bo razem z lokatorem z bloku numer 8 przy ulicy Szymanowskiego - czekamy na pismo od inspekcji budowlanej.

Czekamy na komentarz inwestora. Do sprawy powrócimy.

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
architekt
architekt 10.08.2017, 20:49
Chodzi raczej o to, że inwestor działa nielegalnie. Nie zadbał o niezbędne formalności.
Katrin
Katrin 10.08.2017, 17:14
Gdyby tam ktoś otwierał sklep czy salon kosmetyczny, też by musiał zrobić remont.
KaJag
KaJag 10.08.2017, 15:00
No przecież tam co niektórzy będą trzeźwieć do południa... Przedszkole przeszkadza, ale nocne ryki pod Tesco już nie? Dobrze, że do Tequili ma pan kawałek...
Zainteresowana
Zainteresowana 10.08.2017, 14:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

newbe
newbe 9.08.2017, 14:48
Przedszkole jest do 16. W tym czasie dorośli są w pracy.
Boss
Boss 10.08.2017, 17:29
Nie do 16 tylko do 18.
Mama
Mama 9.08.2017, 14:39
Czy to znaczy ze dzieci trzeba zamykac w zoo? Kazdy z nas kiedys remontowal badz bedzie remontowal mieszkanie. Nie rozumiem stronniczosci tego artykulu

Pozostałe