Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

"Trabantem na koniec świata" - Kinobus zaprasza na seans filmowy

  • 8.08.2017, 10:29 (aktualizacja 08.08.2017 10:35)
  • DSO
"Trabantem na koniec świata" - Kinobus zaprasza na seans filmowy kinobus.pl
Chełmski Dom Kultury i Kinobus.pl zapraszają na film "Trabantem na koniec świata" / "Trabantem až na konec světa". Projekcja odbędzie się w piątek 25 sierpnia 2017 o godzinie 21.00 na dziedzińcu muzeum przy Podwalnej. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (można przynieść swoje koce, leżaki, krzesełka - wtedy miejsc będzie więcej).

"Trabantem na koniec świata" / "Trabantem až na konec světa"

reżyseria: Dan Přibáň
produkcja: Czechy 2014
czas: 94 minuty

"Trabantem na koniec świata" to znakomita czeska komedia dokumentalna. Dwa trabanty, jeden maluch i jedna jawa oraz pięcioro Czechów, dwóch Polaków i jeden Słowak na wyprawie przez drogi i - częściej - bezdroża Ameryki Południowej. Ponad 20 000 kilometów i cztery miesiące kumpelskiej, radosnej, choć nie pozbawionej niebezpieczeństw podróży.

Co to jest Kinobus?
Kinobus to impreza, jakiej w Polsce do niedawna nie było: festiwal filmowy, ale zarazem kulturo- i krajoznawczy. To pokazy filmów, poznawanie walorów turystycznych, a przede wszystkim przywracanie pamięci o miejscach, które niegdyś, w niektórych przypadkach całkiem niedawno, żyły sztuką filmową. Kinobus to sojusz kina, lokalnej kultury filmowej, edukacji i turystyki. Dotychczas Kinobus odwiedził Podkarpacie (2015) i Pomorze Zachodnie (2016).

Dokąd jedzie Kinobus?
W tym roku Kinobus przemierzy drogi województwa lubelskiego. Wszystko rozpocznie się 24 sierpnia w Lublinie od spaceru śladami kin i filmu oraz wizyty i projekcji w Kinie Bajka. Następnego dnia rano Kinobus wyruszy przez m.in. Opole Lubelskie, Chełm, Krasnystaw, Zamość, Zwierzyniec, Kraśnik z powrotem do Lublina, gdzie dotrze po południu 27 sierpnia.

Jakie miejsca odwiedzi Kinobus?
Przede wszystkim kina: Bajka w Lublinie, Opolanka w Opolu Lubelskim, Zorza w Chełmie, Morskie Oko w Krasnymstawie, Stylowy w Zamościu, Skarb w Zwierzyńcu, Metalowiec w Kraśniku, by wymienić tylko kilka z tych działających. Ponadto wiele miejsc, gdzie kina niegdyś się mieściły. Nie zabraknie atrakcji krajoznawczych i kulinarnych Lubelszczyzny.

Kto organizuje Kinobus?
Organizatorem Kinobusu jest Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison z Krakowa. Projekt Kinobus / Lubelszczyzna 2017 finansowo wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej.

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe