Poniedziałek, 24.07.2017, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Dzisiejszy dom spokojnej starości da bliskiemu Ci seniorowi więcej, niż się spodziewasz

  • 4.07.2017, 14:12 (aktualizacja 04.07.2017 14:13)
  • artykuł partnera
Dzisiejszy dom spokojnej starości da bliskiemu Ci seniorowi więcej, niż się spodziewasz
Standardy opieki, jakimi dysponują dzisiaj dobre domy opieki pozostawały niegdyś jedynie w sferze naszych pobożnych życzeń. Nic zatem dziwnego, że rozwiązanie w postaci opieki nad seniorem w tego rodzaju placówkach cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego tak się dzieje? Otóż odpowiednio wybrany dom spokojnej starości zaspokaja wszystkie potrzeby i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, jakie zgłaszają sami seniorzy.

Co druga osoba w podeszłym wieku boi się przede wszystkim samotności

Domy spokojnej starości zdaje się najlepiej rozwiązują ten problem. Dlaczego nie najbliższa rodzina? Otóż dystans międzypokoleniowy, z jakim obecnie mamy do czynienia jest zdecydowanie większy niż kiedyś. Trudniej tutaj o porozumienie, a tym bardziej o wartościowe relacje i dobrze spędzony wspólny czas. Seniorzy potrzebują towarzystwa ludzi w swoim wieku. Tylko takie relacje są dla nich naprawdę efektywne.

Samotność, izolacja i wyobcowanie, często mające źródło w całkiem obiektywnych czynnikach, jak na przykład dzieci i wnuki mieszkające zagranicą, może w skrajnych przypadkach prowadzić do głębokiej depresji. Warto zatem zapobiegać tak negatywnym zjawiskom, na przykład korzystając z formy opieki nad seniorami, jakimi są domy spokojnej starości.

Profesjonalna opieka i atmosfera rodzinnego domu – z tego może korzystać dzisiaj bliski Ci senior

Co wyróżnia dzisiejsze dobre domy opieki? Z pewnością trzeba by tutaj zacząć od rzetelnej, profesjonalnej i kompleksowej opieki realizowanej przez  personel przygotowany także do  zajmowania się osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Jak się okazuje, jedną z najczęstszych obaw osób starszych jest brak możliwości swobodnego dostępu do opieki medycznej. Domy opieki zdają się i ten problem doskonale rozwiązywać.

Zaskoczyć Cię może natomiast atmosfera, jaka panuje w dobrych, profesjonalnie funkcjonujących domach spokojnej starości. Klimat przytulnego domu, troska, spokój, komfort ciszy i ucieczki od zgiełku wielkiego miasta – jeśli tylko dobrze poszukać, Twój senior może mieć naprawdę znakomite warunki dla codziennych aktywności.

W natłoku codziennych zadań często zapominamy o nawet tych podstawowych potrzebach naszych bliskich seniorów. Ich izolacja pogłębia się, a nam coraz trudniej zmienić to poczucie osamotnienia i bezradności, jakie zajmuje starszą osobę. Co trzeci starszy człowiek choruje na depresję. Można zapobiegać rozwojowi tej podstępnej choroby, między innymi aktywizując starszych ludzi, zapewniając im towarzystwo osób w podobnym wieku, dbając o zaspokajanie ich potrzeb i zapewniając im pełne poczucie bezpieczeństwa.

Dlatego właśnie powstają domy opieki i spokojnej starości. Wejdź na http://www.domyopiekiolimp.pl/ i sprawdź, jak wyjątkowy może być drugi dom bliskiego Ci seniora.

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe