Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Wakacyjna oferta programowa Muzeum Ziemi Chełmskiej

  • 26.06.2017, 09:40 (aktualizacja 26.06.2017 13:08)
  • DSO
Wakacyjna oferta programowa Muzeum Ziemi Chełmskiej stock
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza w wakacje dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej.

Dział Etnografii Muzeum w Chełmie zaprasza na lekcje i warsztaty muzealne, organizowane na wystawie czasowej „Życie codzienne, kultura i sztuka ludów Afryki Zachodniej” ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach, która ze względu na duże zainteresowanie zwiedzających jest przedłużona do 7 sierpnia 2017 roku. W ramach spotkań przewidziane jest oprowadzanie po wystawie, przedstawienie najdziwniejszych eksponatów i ciekawostek dotyczących Afryki oraz odpowiedzi na wiele pytań związanych z kulturą i życiem codziennym plemion Afryki Zachodniej, np. co to jest fil-fil czy steatopygia?, czym charakteryzuje się styl kaktusowy?, dlaczego kobiety z plemienia Bobo nigdy się nie kłócą?, itd.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Specjalnie przygotowane zagadki i zadania pozwolą publiczności aktywnie uczestniczyć w muzealnej wyprawie do Afryki.

Proponowane tematy lekcji:

„Doro w Afryce mieszka”, dla przedszkolaków i uczniów klas I-III.

„Wyprawa do Afryki” i „Kolorowy Sahel”, dla uczniów klas IV-VI i szkół gimnazjalnych.

„Obraz kulturowy Afryki Zachodniej”, dla uczniów szkół licealnych.

Warsztaty „ Maska afrykańska”, dla uczniów klas I-III.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Podlewska-Bem codziennie do 30 czerwca i od 10 do 25 lipca 2017, w godzinach 9.00-14.00, w salach muzeum przy ul. Lubelskiej 57. Koszt lekcji: 5 zł od osoby. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 82 565 47 84.

dso_

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe