Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Chełmianka, trzeci rok z rzędu, wygrywa wojewódzki, piłkarski Puchar Polski!

• 16.06.2017, 10:09
  • DSO
Chełmianka, trzeci rok z rzędu, wygrywa wojewódzki, piłkarski Puchar Polski! fot. Chełmianka Chełm
W środę mistrz IV ligi pokonał na własnym boisku ósmy zespół III ligi - Orlęta Radzyń Podlaski 3:0.

Wynik otworzył w 5 minucie Michał Budzyński i jednobramkowa przewaga utrzymywała się aż do 85 minuty. Sytuacji jednak nie brakowało - były momenty, kiedy w jednej akcji dwóch zawodników Chełmianki nie potrafiło wykorzystać dogodnych okazji. Aż wreszcie na 2:0 strzelił Przemysław Banaszak, dobijając strzał Damiana Kopruchy

Mówił strzelec drugiego gola. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Daniel Chariasz. Oprócz pucharu Chełmianka dostała w nagrodę 30 tysięcy złotych - podczas gdy pokonane Orlęta - tylko 7 tysięcy. Do historycznego wyczynu piłkarzy z Chełma będziemy jeszcze wracać w wiadomościach lokalnych i w serwisie sportowym o 17:30.