Wtorek, 24.04.2018, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Miasto stara się o duże środki - nie tylko na inwestycje drogowe.

  • 14.06.2017, 07:35
  • DSO
Miasto stara się o duże środki - nie tylko na inwestycje drogowe. um chełm
Kolejne inwestycje w Chełmie stają się coraz bardziej realne.

Chodzi przede wszystkim o inwestycje drogowe. Część zadań już jest realizowana, część czeka na swoją kolej - już z zapewnionym finansowaniem, a dla innych - miasto stara się pozyskać środki. Mówi prezydent, Agata Fisz

 

Główne źródła finansowania to program Polska-Białoruś-Ukraina oraz Strategiczne Inwestycje Terytorialne, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z programu Polska-Białoruś-Ukraina na dobrej drodze są cztery wnioski na działania kulturalne, które przechodzą kolejne etapy.
Chodzi między innymi o budowę ścieżek rowerowych, prace modernizacyjne w parku miejskim, organizację wydarzeń kulturalnych i doposażenie Chełmskiego Domu Kultury oraz  wniosek MPGK, dotyczący budowy i modernizacji sieci kanalizacyjnych.
Kolejne zadania to już inwestycje w infrastrukturę drogową - tutaj miasto będzie składało wniosek na przebudowę ulicy Kolejowej. Pierwsze etapy zakończyły się dla tego wniosku pozytywnie - teraz trzeba już będzie zawrzeć więcej szczegółów. Samorząd chce wymienić nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, wybudować ścieżki rowerowe, przebudować kilka skrzyżowań oraz oznakowanie - poziome i pionowe.
Jeśli dodamy do tego trwający remont skrzyżowania Zielnej z Obłońską i przebudowę placu przy dworcu kolejowym - doczekalibyśmy się odnowienia całego ciągu od wiaduktu do przejazdu kowelskiego.
W ostatnich dniach miasto pozyskało również środki na remont kolejnego odcinka ul. Hrubieszowskiej - prace mają objąć odcinek od skrzyżowania z ulicą Parkową do ulicy Kilińskiego - chodzi o wymianę krawężników, nawierzchni asfaltowej oraz wykonania nowego oznakowania poziomego, w tym - przejść dla pieszych.

Ciągle czekamy na rozstrzygnięcia konkursów w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. Tutaj Chełm może pozyskać nawet ponad 40 mln złotych, dzięki czemu przebudowy doczekałby się amfiteatr w Kumowej Dolinie, kilka parkingów, CLA pozyskałyby nowe autobusy, chełmianie mogliby jeździć rowerem miejskim także po nowych ścieżkach, szkoły zawodowe zostałyby doposażone, powstałoby też Centrum Aktywności Gospodarczej.
W ostatnich dniach miasto pozyskało również środki na modernizację i doposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego.
Mówi prezydent Chełma - Agata Fisz.

Te nowe zawody, o których wspominała pani prezydent, to m. in. kierowca mechanik, mechanik motocyklowy, monter instalacji i urządzeń sanitarnych czy elektromechanik. Całkowita wartość projektu szacowana jest na prawie 3,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie wynieść może prawie 3 miliony.

 

 

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

noe52
noe52 14.06.2017, 21:24
A co z trójkątem Lubelska/rejowiecka ?

Pozostałe