Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Cerkwie do remontu!

  • 19.05.2017, 10:06
  • DSO
Cerkwie do remontu! wikipedia.org
Prawosławne cerkwie w Chełmie, Uhrusku i Dubience doczekają się remontów.

Unijne dofinansowanie na ten cel wyniesie ponad 6 milionów złotych, a dekanat chełmski musi 'dorzucić' do tego jeszcze ponad 1,5 mln środków własnych. Co w ramach remontu w Chełmie?

Mówi ksiądz mitrat Jan Łukaszuk, proboszcz parafii św. Jana Teologa w Chełmie, dziekan dekanatu chełmskiego

Jak ważnym obiektem jest cerkiew przy ulicy Sienkiewicza?

Prace w chełmskiej cerkwi mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Cerkiew w Uhrusku jest jedną z trzech w dekanacie chełmskim, które w najbliższym czasie doczekają się remontu. Jakie prace zostaną tam przeprowadzone?

O tym ksiądz mitrat Jan Łukaszuk, proboszcz parafii św. Jana Teologa w Chełmie, dziekan dekanatu chełmskiego

A jest to bardzo ważna świątynia w regionie

Prace będą możliwe dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego, które ma wynieść ponad 6 milionów złotych, a dekanat chełmski musi 'dorzucić' do tego jeszcze ponad 1,5 mln środków własnych.

Cerkiew w Dubience to trzecia prawosławna świątynia w dekanacie chełmskim, w której zostanie przeprowadzony remont. Chociaż na co dzień jest ona nieczynna, to jednak ma charakter zabytkowy i turystyczny.

Mówi ksiądz mitrat Jan Łukaszuk:

Łączny koszt remontów trzech cerkwi to około 8 mln złotych, z czego ponad 6 milionów to unijne dofinansowanie. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

 

 

dso_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 22.05.2017, 14:59
Ksiądz z chelmskiej cerkwi niech posprząta wokół swojego obiektu bo wokół popówki już jest znowu śmietnik a niedawno wszystko było remontowane. Leżą stare skrzynki połamane meble worki z liśćmi sprzed dwoch lat stary dywan itd. Dziwne ze straż miejska tym się nie zainteresuje że mozna sobie robić takie wysypisko w centrum miasta :( a może Radio zapyta o to księdza ;)
kuku
kuku 19.05.2017, 13:42
Charakter zabytkowy i turystyczny to trochę na wyrost w odniesieniu do cerkwi w Dubience. Obawiam się że jej dalszy remont absolutnie mija się z celem i podchodziłby pod marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Nie wiem czy nie lepsze byłoby po prostu wyburzenie budynku.

Pozostałe