Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Wywiad z Marcinem Wrońskim - autorem książki "Czas Herkulesów"

  • 28.04.2017, 14:27 (aktualizacja 28.04.2017 14:57)
  • Bartłomiej Ważny
Wywiad z Marcinem Wrońskim - autorem książki "Czas Herkulesów" Justyna Pietrzyk
We wtorek, w Chełmie gościł Marcin Wroński - autor kryminałów retro, których akcja – dzieje się w okresie 20-lecia międzywojennego.

Tym razem - pisarz przyjechał do miasta, żeby promować swoją najnowszą książkę – pod tytułem „Czas Herkulesów”. Jej akcja dzieje się już przed wybuchem II wojny światowej, właśnie w Chełmie. Bohaterem książki jest Zygmunt Maciejewski – komisarz policji.

W czasie spotkania z pisarzem, które odbyło się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, zadaliśmy kilka pytań na temat jego najnowszej powieści.

Jeśli nie czytaliście jeszcze Czasu Herkulesów – najnowszej książki Marcina Wrońskiego, to serdecznie do tego zachęcamy. Głównie dlatego, że akcja książki, dzieje się w 1938-ym roku, właśnie w Chełmie. Jak powiedział nam Marcin Wroński – czasem nawet krótka wzmianka ze strony fana może się przerodzić w pełnoprawną scenę w książce.

Chełmianie mają już za sobą kolejne spotkanie z pisarzem Marcinem Wrońskim. Tym razem - pisarz przyjechał do miasta, żeby promować swoją najnowszą książkę - Czas Herkulesów. Jej akcja dzieje się już przed wybuchem II wojny światowej, właśnie w Chełmie. Na wtorkowym spotkaniu, Marcina Wrońskiego zapytaliśmy, co w zasadzie oznacza sam tytuł powieści, kim są tytułowi Herkulesi?

W najnowszej książce Marcina Wrońskiego - którą sam autor, promował we wtorek, w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, można przeczytać m. in. o bokserach i zapaśnikach. A przecież jeśli o zapasy chodzi, to skojarzenie jest proste - MKS Cement Gryf. Klub powstał co prawda w latach 60-ych, już po wojnie, ale jednak Wroński umieścił przedstawicieli tej dyscypliny w swojej książce o PRZEDwojennym Chełmie

Wracamy do rozmowy z Marcinem Wrońskim – autorem powieści „Czas Herkulesów”, która dzieje się… w przedwojennym Chełmie. Pisarza zapytaliśmy m. in o to, skąd czerpał inspiracje do swojej najnowszej powieści.

Na temat najnowszej książki „Czas Herkulesów” – której akcja dzieje się w przedwojennym Chełmie, rozmawialiśmy z autorem – Marcinem Wrońskim.

Bartłomiej Ważny

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe