Sobota, 20.01.2018, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

"Ze sztuką przez życie" - wystawa twórczości Mąków w MZCh

  • 20.04.2017, 10:53
  • DSO
"Ze sztuką przez życie" - wystawa twórczości Mąków w MZCh mzch
O tym, że choroba może być nie końcem, a wręcz początkiem czegoś wyjątkowego - można będzie przekonać się dziś, w Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Nastąpi tam otwarcie wystawy prac Stanisławy i Waleriana Mąków - twórców ludowych z Rożdżałowa. To pierwsza, wspólna wystawa małżeństwa - choć pan Walerian jej nie doczekał, zmarł w 2004 roku.
Pani Stanisława zaczęła swoją przygodę ze sztuką dokładnie 45 lat temu, gdy z powodu choroby - musiała porzucić pracę na gospodarstwie. I od tamtej pory - próbuje swoich sił w różnych dziedzinach.

Zresztą, odwiedziliśmy panią Stanisławę w jej domu w Rożdżałowie i musicie nam uwierzyć, że w mieszkaniu nie ma już w zasadzie powierzchni wolnej od twórczości ludowej. I tak - chodzi nam zarówno o podłogi, ściany, jak i o sufit.
Na wystawie, która od dziś będzie dostępna w Muzeum Ziemi Chełmskiej, zaprezentowanych zostanie 29 obrazów, i 34 rzeźby. Prezentują one dawne życie wsi, które już niemal odeszło do przeszłości. Wernisaż wystawy - dziś, o godzinie 10:00, w budynku muzeum, naprzeciwko urzędu miasta.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe