Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

PKP odbija się od dna

PKP odbija się od dna PolRegio
Widać to na przykładzie PolRegio, czyli dotychczasowych Przewozów Regionalnych.

W ubiegłym roku spółka zanotowała ponad 51 milionów zysku, a w tym roku spodziewa się równie wysokich wyników. Na to wskazują również wyniki za pierwsze miesiące 2017 roku. Według władz firmy, kluczowym zadaniem jest utrzymanie pozycji lidera. POLREGIO to obecnie największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. W roku 2016 z usług Przewozów Regionalnych skorzystało 79,5 mln pasażerów, czyli o prawie 3,5% więcej niż w roku 2015. 

- Tak znaczna poprawa kondycji finansowej Przewozów Regionalnych pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Spółka odzyskała wiarygodność finansową i dzięki temu może inwestować w nowy tabor. Taka sytuacja jest niezwykle pocieszająca, zwłaszcza, że ludzie coraz chętniej chcą jeździć koleją - mówi Jarosław Kossowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.

Żeby utrzymać się na pozycji lidera, POLREGIO inwestuje w nowy tabor. Pociągi mają być nowoczesne, i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Mają też z daleka przyciągać wzrok - m. in. nowym malowaniem. Takie pociągi w nowych barwach jeżdżą już także w naszym regionie. Jeśli chcecie zobaczyć, czym będziemy jeździli w najbliższych miesiącach, zajrzyjcie do galerii poniżej.

Bartłomiej Ważny

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konduktor PR
Konduktor PR 11.04.2017, 14:08
Przewozy Regionalne nie należą do grupy PKP, więc tytuł nie jest adekwatny
Podróżny
Podróżny 11.04.2017, 07:40
Znowu te siedzenia jak w PKS-ie zamiast przedziałów...

Pozostałe