Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy

Wiedza prawna w pigułce, czyli przydatne ABC o zadośćuczynieniu

Wszystkim poszkodowanym przysługuje prawo do uzyskania odszkodowania, ale nie tylko! Kolejnym świadczeniem, o które również warto rozpocząć starania, to zadośćuczynienie. Jego uzyskanie wiąże się z prawidłowym spełnieniem kilku warunków. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jaka jest różnica pomiędzy odszkodowaniem a zadośćuczynieniem oraz co zrobić, aby ubezpieczyciel zdecydował się je wypłacić. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!
Wiedza prawna w pigułce, czyli przydatne ABC o zadośćuczynieniu
W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jaka jest różnica pomiędzy odszkodowaniem a zadośćuczynieniem oraz co zrobić, aby ubezpieczyciel zdecydował się je wypłacić.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zadośćuczynieniu

W odróżnieniu od odszkodowania zadośćuczynienie ma za zadanie pokryć odniesione straty niematerialne. Pod pojęciem tym rozumie się odniesione obrażenia ciała zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Właśnie z tego względu ustalenie satysfakcjonującej kwoty nie należy do najłatwiejszych. Przy przyznawaniu zadośćuczynienia, bierze się pod uwagę wiele czynników, z uwagi na co, należy pamiętać, że przyznana rekompensata ma charakter indywidualny. Do najczęstszych zdarzeń, w jakich przyznawane jest zadośćuczynienie, zalicza się m.in.:

  • śmierć bliskiej osoby w wypadku bądź w wyniku przestępstwa,
  • zarażenie chorobą zakaźną w szpitalu
  • błędy medyczne.

O zadośćuczynienie może starać się zarówno poszkodowany, jak i rodzina zmarłej osoby. Wyjaśnijmy jeszcze, na jakiej podstawie ustala się wysokość rekompensaty. Tak jak wspominaliśmy, szczególne znaczenie ma kilka ważnych czynników. Mowa tutaj m.in. o wieku, płci, prowadzonym stylu życia oraz samopoczuciu psychicznym. W większości przypadków osoby w sile wieku prowadzące aktywny tryb życia mogą liczyć na nieco wyższe zadośćuczynienie niż osoby starsze.

Jak uzyskać godne zadośćuczynienie? Powierz sprawę profesjonalistom

Skoro już wiesz, czym jest zadośćuczynienie, czas przejść do wyjaśnienia jak je uzyskać. Podobnie jak przy odszkodowaniu priorytetową rolę odgrywa dokumentacja. Dostarczone dokumenty powinny jasno wskazywać na rozmiar odniesionych szkód, a także działań koniecznych do ich zmniejszenia. Przydatna tutaj okazuje się także dokumentacja fotograficzna. Nie zapomnij o dokładnym opisaniu zdarzenia. Dla ubezpieczyciela każdy nawet z pozoru najmniejszy szczegół może mieć znaczenie! Musisz mieć świadomość, że w wielu przypadkach uzyskanie zadośćuczynienia nie należy do najprostszych. Dlatego właśnie warto zdecydować na pomoc profesjonalistów, jakich znajdziesz pod adresem www.tuodszkodowania.pl/zadoscuczynienie/. Doświadczeni adwokaci przeanalizują Twoją sytuację, a także oszacują, o jak wysokie zadośćuczynienie możesz się starać. Co więcej, z ich pomocą przyjmiesz odpowiednią strategię działania i unikniesz zbyt niskiej rekompensaty wypłacanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Adwokaci z AIF Kancelarii to specjaliści, z którymi uzyskanie satysfakcjonującego świadczenia pieniężnego zajmuje zaledwie 30 dni! Sprawdź koniecznie i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaRezonans Chełm
Reklama
Reklamabadania Luxmed
Reklama
Reklama
test